Apple Macbook Pro 15 (A1286) (vaizdo plokštės čipo keitimas)

2019-03-28


Apple Macbook Pro 15 (A1286) remontas

Šiandien ant darbo stalo senas geras Apple Macbook Pro 15 (A1286) su tipine bėda – streikuojančia vaizdo plokšte. Gedimas pasireiškia ekrane mirgančiais spalvotais taškeliais ir brūkšneliais (artefaktais). Tai labai dažna AMD vaizdo plokščių problema.

Vaizdo plokštės čipas

Kodėl taip atsitinka? Kompiuteriui dirbant ilgesnį laiką intensyvesniu režimu ir apkraunant grafikos procesorių (pavyzdžiui žaidžiant žaidimus), vaizdo plokštė stipriai kaista ir galiausiai išeina iš rikiuotės. Prie to dar labai prisideda dulkėmis užsikišusi aušinimo sistema ir sena sukietėjusi termo pasta kuri ne taip gerai perduoda šilumą nuo vaizdo plokštės čipo kristalo į radiatorių. Visa tai sudėjus turime perkaitusį vaizdo plokštės čipą kurį reikia keisti.

Infraraudonųjų spindulių litavimo stotelė

Išmontuojame ir paruošiame motininę plokštę litavimui. Nuimame radiatorių laikiklius. Čipo kraštus pakaitiname karštu oru – taip lengviau nuimti gamykliškai uždėtą „kompaundą“ (klijus). Čipo perlitavimui naudojame infraraudonųjų spindulių litavimo stotelę. Ši stotelė turi tris programuojamas kaitinimo zonas, todėl naudodami specialius litavimo profilius galime kokybiškai atlikti darbus neperkaitindami plokštės ir jos nedeformuodami.

BGA litavimas

Litavimo stotelei pasiekus 220 laipsnių temperatūrą čipą nukeliame, tam panaudojame vakuumine pincetą. Seną lydmetalį surenkame panaudodami lituoklį ir išlitavimo juostą. Prieš lituodami naująjį čipą, kontaktinius takelius patepame ypatingai aukštos kokybės fliusu, kuris padeda tobulai prisilituoti kontaktiniams takeliams. Fliusas mūsų darbe panašiai kaip šefui alyvuogių aliejus – jo visur reikia ir be jo neišsiversi :) Naująjį čipą tiksliai statome į jo vietą ir naudodami termo profilį lituojame. Baigus darbus, litavimo vietą švariai nuvalome specialiu valymo skysčiu. Kompiuterį surenkame ir ištestuojame. Viskas veikia be priekaištų. Tokiems darbams suteikiame 6 mėnesių garantiją. Vietoje turime didelį kiekį kokybiškų, naujų čipų todėl darbus galime atlikti greitai.

Vakuuminis siurbtukas Lydmetalio valymas naujas čipas suremontuotas Apple Macbook Pro 15 (A1286)

Kontaktai


Greičiausias būdas susisiekti su mumis – telefonu arba el. paštu. Mūsų dirbtuves rasite Vilniuje, J. Kubiliaus g. 23

Tel.: 8-601-07250

J. Kubiliaus g. 23 (2 aukštas, vidurinis įėjimas), Vilnius

Dirbame: I-IV 10:00-19:00; V 10:00-18:00

Atsiskaitomoji sąskaita: LT954010042400432840 (Luminor | DNB) Gavėjas: Modestas Černiauskas, verslo liudijimo nr: ZA114850-1