Apple iMac 27 (vaizdo čipo keitimas)

2019-07-03


Apple iMac 27 remontas

Šį kartą pas mus štai toks dičkis – Apple iMac 27 (A1312, 2011) su tipine liga – streikuojančia vaizdo plokšte. Problema labai aiški ir jau daug kartų matyta. Gavus apkrovą vaizdo plokštė iš karto atsijungia ir kompiuteris lūžta, ekrane pasirodo spalvoti artefaktai. Nereikia būti gudresniu už penktoką, kad suprasti, kad vaizdo plokštė iškepė kaip kiaušinis ir reikalingas AMD grafikos lusto keitimas :)

iMac išrinkimas

Pradedame nuo kompiuterio išardymo, tai gana keblus darbas, bet po kokių 20 kartų pilno išrinkimo-surinkimo viskas vyksta pusiau automatu :) iMac modelių ardymas prasideda nuo ekrano nuėmimo, toliau laisvas kelias link vidinių komponentų.

iMac 27 motininė plokštė

Ardyti reikia labai atsargiai, nes suklysti labai lengva, o klaidos kaina gali būti labai brangi.. Išvaduojame motininę plokštę iš korpuso, nuimame milžiniškus radiatorius ir išimame vaizdo plokštę.

Vaizdo plokštė

Vaizdo plokštės širdis žinoma yra AMD lustas 219-0811000 kurį ir keisime. Paprastai jį iš rikiuotės išveda didelis ir pastovus karštis. Apsisaugoti nuo tokių bėdų galima reguliariai valant aušinimo sistemą ir keičiant termopastą.

Nauji GPU lustai

Lustus visada keičiame tik į naujus ir kokybiškus, įsigytus iš patikimų ir laiko patikrintų tiekėjų. Rinkoje galima sutikti nemažai pardavėjų kurie prekiauju abejotinos kokybės čipais mažesne kaina. Būkite atsargūs jei nuspręsite dalis įsigyti patys!

Čipo litavimas

Litavimo procesą pradedame naudodami infraraudonųjų spindulių litavimo stotelę. Vaizdo plokštę tvirtiname į stovą, toliau pasirenkame išlitavimo profilį ir pasiekę 220 laipsnių temperatūrą čipą nukeliame, nuvalome lydmetalio likučius, tepame fliusą, statome naują čipą ir pagal termo profilį lituojame atgal.

Čipo nukėlimas

Nuo litavimo vietos nuvalomę fliuso likučius. Ant čipo kristalo tepame termopastos ir sumontuojame radiatorių. Kompiuterį surenkame nepilnai, o tik tiek galima būtų patikrinti ar yra inicializacija ir išvedamas vaizdas.

Apple iMac vaizdo plokštė

Kompiuterio maitinimas jungiasi, pasikrauna operacinė sistema. Toliau seka 6 valandų trukmės vaizdo plokštės stress testai. Įveikęs testus iMac pilnai surenkamas ir keliauja namo :)

Vaizdo plokštės stress testai

Kontaktai


Greičiausias būdas susisiekti su mumis – telefonu arba el. paštu. Mūsų dirbtuves rasite Vilniuje, J. Kubiliaus g. 23

Tel.: 8-601-07250

J. Kubiliaus g. 23 (2 aukštas, vidurinis įėjimas), Vilnius

Dirbame: I-V 09:00-17:30

Atsiskaitomoji sąskaita: LT954010042400432840 (Luminor | DNB) Gavėjas: Modestas Černiauskas, verslo liudijimo nr: ES950100-1