Dell Latitude 7490 (ekrano keitimas)

2019-05-14


Dell Latitude 7490 remontas

Keičiame dužusį ekraną kompiuteriui Dell Latitude 7490. Kuo ypatingas šio modelio ekranas? Šiame kompiuteryje įmontuota AU Optronics B140HAK02.2 14 colių FHD rezoliucijos IPS matrica. Tai yra naujos kartos ekranas kuris turi integruotą lietimui jautrų paviršių. Kitaip tariant jutimui jautrus ekranas ir LCD matrica sujungti į vieną neatskiriamą gaminį. Kokie iš to pliusai ir minusai? Pliusas akivaizdus - ekrano keitimo procesas yra lengvesnis ir mažiau rizikingas, nes nereikia šildyti ekrano norint jį atklijuoti nuo lietimui jautraus paviršiaus. Dar kitas privalumas - geresnė vaizdo kokybė. Vaizdas ryškus, gero kontrasto ir malonus akiai. Šviesumo pakanka, jis yra 305 nitai, tačiau jei norite šviesesnio ekrano galima rinktis konkurentą Lenovo Thinkpad X1 Carbon, jo ekrano šviesis yra net 533 nitai.

Kalbant apie minusus – nemaža kaina. Dažnai atsitinka taip, kad dužus ekranui pažeidžiamas tik touchscreenas, o pati matrica išlieka sveika. Tokiu atveju pakanka pakeisti tik patį jutiminį ekraną taip sutaupant nemažai pinigų. Šiuo atveju tokio pasirinkimo nebelieka.

Akumuliatoriaus atjungimas

Dar norime atkreipti dėmesį į patį svarbiausią dalyką keičiant ekraną jei tai darote patys. Prieš keisdami ekraną VISADA ATJUNKITE KOMPIUTERIO MAITINIMĄ IR AKUMULIATORIŲ! Dažnai nutinka taip, kad klientai pamiršę atjungti akumuliatorių ir keisdami ekraną, kreivai jungia LCD šleifą. Tokiu būdu aukšta įtampa kuri reikalinga užmaitinti LED apšvietimą pasiduoda į kažkurią duomenų linija. Taip iškepa pats ekranas, pagrindinės plokštės habas ar LVDS mikrokontroleris (priklauso nuo motininės plokštės architektūros). Kompiuterių gamintojai tai puikiai žino. Bet kodėl jie suprojektuoja LED apšvietimo maitinimo linijas prie DATA linijų? Atsakymas turbūt aiškus.. :)

Taigi Dell Latitude 7490 ekrano keitimo darbus pradedame nuo akumuliatoriaus atjungimo, tam nusukame galinį dangtį ir atjungiame akumuliatoriaus jungtį. Toliau procedūra standartinė – nuimamas ekrano apvadas, atsukami ekraną laikantys varžtai, atjungiamas LCD šleifas, statomas naujas ekranas ir viskas atgaline tvarka surenkama atgal.

LCD šleifo prijungimas

Sumontavę naują ekraną – ištestuojame. Patikriname ar veikia šviesumo reguliavimas ar nėra lietimui nejautriu vietų.

Ekrano testavimas

Kontaktai


Greičiausias būdas susisiekti su mumis – telefonu arba el. paštu. Mūsų dirbtuves rasite Vilniuje, J. Kubiliaus g. 23

Tel.: 8-601-07250

J. Kubiliaus g. 23 (2 aukštas, vidurinis įėjimas), Vilnius

Dirbame: I-IV 10:00-19:00; V 10:00-18:00

Atsiskaitomoji sąskaita: LT954010042400432840 (Luminor | DNB) Gavėjas: Modestas Černiauskas, verslo liudijimo nr: ZA114850-1