Samsung NP700Z5C remontas (maitinimo lizdo keitimas)

2019-03-24


Samsung NP700Z5C remontas

Dažna problema su kuria susiduriame – išlūžę maitinimo lizdai. Tai Asus ir Samsung modelių silpnoji vieta. Jei prijungus maitinimo kabelį jis silpnai laikosi lizde ar jį pajudinus dingsta baterijos krovimas – tai pirmas ženklas, kad maitinimo lizdas yra pažeistas. Blogiausias atvejis kai tokie laido judinimai ir sukiojimai stengiantis rasti kontaktą kartojasi ilgesnį laiką. Kas tada nutinka? Esant pažeistam kontaktui ir jį judinat išprovokuojamas kibirkščiavimas. Neretai tokie žaidimai pasibaigia dūmais ir pradegusiu tarpsluoksniu arba dar blogiau – užtrumpinta pagrindine plokšte.

Maitinimo lizdo išlitavimas

Šį sykį taip nutinka nešiojamam kompiuteriui Samsung NP700Z5C. Kompiuteris be gyvybės ženklų – maitinimas nesijungia ir nėra baterijos krovimo. Išoriškai matomas išlūžęs lizdas ir atviri kontaktai. Išardome kompiuterį ir išmontuojame pagrindinę plokštę. Maitinimo lizdą karšto oro pagalba išlituojame iš plokštės. Pašaliname senąjį lydmetalį ir nuvalome kontaktus.

Išlitavimas karštu oru

Naująjį lizdą lituojame atgal ir bandome jungtį kompiuterį, bet deja paspaudus įjungimo mygtuką – nieko neįvyksta, kompiuteris vis tiek nesijungia. Tikriname budinčiąsias 3 ir 5 voltų įtampas – jų nėra. Susirandame ir atsidarome šio kompiuterio, pagrindinės plokštės schemą ir įeinančius 19V mosfetus. Jų funkcija yra esant tinkamoms sąlygoms atsidaryti ir praleisti 19 voltų toliau į plokštę. Mosfetus tikriname multimetru. Iš karto aptinkame vieną pramuštą, jis pilnai neatsidaro. Akivaizdu, kad taip galėjo nutikti kreivai kišant įkroviklį į lūžusį lizdą ir užtrumpinant kontaktus. Perlituojame perdegusį mosfetą, 19 voltų įtampa keliauja toliau į plokštę, atsiranda 3 ir 5 voltų budinčiosios įtampos. Kompiuteris kraunasi ir sėkmingai įveikia visus testus.

Samsung maitinimo lizdai

Maitinimo lizdus visada keičiame naujais. Vietoje turime didelį jų pasirinkimą, todėl darbus galime atlikti tą pačią dieną. Maitinimo lizdo darbams suteikiame 6 mėnesių garantiją.

kontaktiniai takeliai Naujo maitinimo lizdo litavimas suremontuotas Samsung NP700Z5C

Kontaktai


Greičiausias būdas susisiekti su mumis – telefonu arba el. paštu. Mūsų dirbtuves rasite Vilniuje, J. Kubiliaus g. 23

Tel.: 8-601-07250

J. Kubiliaus g. 23 (2 aukštas, vidurinis įėjimas), Vilnius

Dirbame: I-IV 10:00-19:00; V 10:00-18:00

Atsiskaitomoji sąskaita: LT954010042400432840 (Luminor | DNB) Gavėjas: Modestas Černiauskas, verslo liudijimo nr: ZA114850-1