Supermicro serveris (BIOS remontas)

2019-11-13


Supermicro serverio BIOS remontas

Vienas iš dažniausių darbų kuriuo atliekame taisykloje yra sugadinto BIOS atstatymas. Kas yra BIOS apie tai nesiplėsime, tačiau apžvelgsime žingsnius kuriais atliekame BIOS remontą. Šiuo atveju turime Supermicro kompanijos serverį, pasak kliento BIOS atnaujinimo metu kompiuteris užstrigo ir daugiau nepasileido. Tokiu atveju norint atstatyti BIOS - reikalingas jo čipo nulitavimas ir perprogramavimas naudojant specialų programatorių.

BIOS čipas SOIC-8

Ant pagrindinės plokštės surandame BIOS čipą, tai lengvai aptinkamas SOIC-8 formato čipas dažniausiai montuojamas netoli CMOS baterijos. Skirtingose plokštėse gali būti naudojami keli tokie čipai arba atskiras čipas multikontroleriui (jei jis neturi savo integruotos flash atminties). Todėl reikia būti atidiems ir nesumaišyti jų.

Išlituotas BIOS čipas

Nulituojame čipą ir statome jį į vieną iš populiariausių Minipro kompanijos programatorių. Programatorius automatiškai detektuoja čipą.

Minipro programatorius

Nuskaitome čipą ir būtinai išsisaugome jo senąjį bin failą. Toliau iš pagrindinės plokštės gamintojo puslapio atsisiunčiame naujausią BIOS versiją.

Nuskaitomas failas

Senajį ir naujajį bin failus atsidarome hex redaktoriuje. Senajame failiuke surandame serverio serijinius numerius (taip pat jei yra Windows serijinius raktus) ir perrašome į naujajį bin failą.

hex redaktorius

Paruoštą bin failą programuojame. Perprogramuotą BIOS čipą lituojame atgal į pagrindinę plokštę.

BIOS programavimas litavimas

Serveris sėkmingai startuoja. Atliekame keletą testų ir įsitikiname, kad kompiuteris dirba taip kaip priklauso.

Serverio testavimas

Kontaktai


Greičiausias būdas susisiekti su mumis – telefonu arba el. paštu. Mūsų dirbtuves rasite Vilniuje, J. Kubiliaus g. 23

Tel.: 8-601-07250

J. Kubiliaus g. 23 (2 aukštas, vidurinis įėjimas), Vilnius

Dirbame: I-V 09:00-17:30

Atsiskaitomoji sąskaita: LT954010042400432840 (Luminor | DNB) Gavėjas: Modestas Černiauskas, verslo liudijimo nr: ES950100-1